Physicians Formula Mineral Wear liquid fondöten

By 15:55 , ,


Uzunca bir aradan sonra yeni yazıyı yayınlamak ancak kısmet oldu. Hazır yaz ayları geliyorken şöyle güzel bir fondöten yazısı girmek istedim.

Yazın ürün üstüne ürün kullanmak kadar sıkıcı bir şey daha yoktur. Yok kapatıcısı yok fondöteni, maske gibi durmasın, hafif yapılı olsun diyorsanız ama her şeyden önemlisi cildime zarar vermesin,derim hava almaya devam etsin istiyorsanız physicians formula’nın mineral fondötenine göz atabilirsiniz. Özellikle problemli ciltlere güzel haber olsun bu, nefes alan fondötenleri cilt doktorları da öneriyor.

 Herşeyden önce nedir bu mineral makyaj, faydası ne dersek kısaca,
Gözenekleri tıkamayan, çok ince formdadırlar.
Ağırlık hissi, yıkama hissi vermezler.
İçeriğindeki mineraller ışığı yansıtıcı olduğundan kırışıklık ve ince çizgilerinin görünümü azaltır.
Akne, rosecea, leke problemi yaşayan bireylerde iyileştirici özellikleri vardır.

Bu kadar güzel özellik, özellikle pürüzsüz gözüken cildi makyajın temeli kabul eden bizler için fondötenle birleşince haliyle tadından yenmez oluyor.
Şimdi physicians formulanın mineral fondöteni hakkındaki görüşlerime gelirsek,
Oldukça naturel,incecik, parlama yapmayan, yağlandırmayan, cilde pürüzsüzlük veren, aydınlanmış ve cilt tonunu eşitlemiş bir görünüm sağlayan oldukça başarılı bir ürün diyebilirim. Ayrıca cilt nefes aldığı için siyah nokta ve sivilce oluşumuna da sebep olmadı.

Ancak;
Cildinde çok fazla leke problemi olanlar için kapatıcılık ortanın çok altında olduğundan yeterli gelmeyebilir. Ürünün kapatıcı sı ile birlikte kullanılırsa daha başarılı bir sonuç elde edilebilir.Gelelim beğenmediğim yönlerine;
Öncelikle şişesi gerçekten çok sıkıntılı. Hayatımda o kadar kötü bir şişe daha görmedim. Kullanımı zor. İçindeki sünger ürünün büyük kısmını içine çekiyor. Süngeri çıkarıp yıkamaya kalksan yerine takması çok zor. Süngeri çıkarmasan kesinlikle hijyenik değil. Süngeri atıp şişe gibi kullanayım desen o da olmaz ürün şişe içinde akıyor. Çözümü süngeri kullanmadan(ama yerinden de çıkarmadan), şişeyi dik konumda saklayarak kullanmakta buldum. Kapağını açıp elime biraz alıyorum ve fırçamla cildime dağıtıyorum. Ama kesinlikle çantaya atmalık, seyahatte yanında taşımalık falan değil. Kendisi odanın demirbaşı gibi yeri değişmeden duruyor.


Yaz aylarına girerken içinde çok yeterli gelmese de spf 15 güneş koruma faktörü var.  Siz ürünün spf 30 olanını tercih edebilirsiniz.

Herkese iyi haftasonları

Bunlar da ilginizi çekebilir

5 yorum

 1. Bu fondoteni merak ediyordurdum, güzel yazı olmuş

  YanıtlaSil
 2. Sünger olayı enteresan geldi ama en iyi sonucu ellerimle uygularken alıyorum sanırım :) Güle güle kullan canım :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, yazınızı çok begendim :)
  Bu ürünün ''buff beige'' rengi mi yoksa ''natural beige'' rengi mi daha açık?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   tonlar birbirine çok yakın olması rağmen buff beige biraz daha açık ve soğuk bir ton. naturel beige ise biraz daha sarı alt tonlu.

   Sil

yorumlarınız benim için çok değerli!