çok işlevli makyaj malzemeleri

By 13:44 , , , ,


Bazen o kadar üşeniriz ki makyaj çantasını yanımızda taşımak tam bir işkenceye dönüşür. Yada makyaj masası üzerinde biriken uzun süre yüzüne bakılmamış o ürünlerin bir çoğunun son kullanma tarihi geçmiş ve çöpün yolunu tutmuş olması aslında bizi başka bir şeye yönlendirir. Çok işlevli makyaj malzemeleri…

Rimelden eyeliner’a: elinizdeki rimeli gayet güzel bir eyeliner’a çevirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan bir eyeliner fırçası.

Bronzerdan allığa: bronzerları allık olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda onlar harika birer kontür malzemesi olabilirler. Burada tek dikkat etmeniz gereken bronzerın fazla turuncu  yansıma barındırmaması.

Rujdan allığa: kremsi rujlarınızı elmacık kemiklerinizin üzerine sürerek parmak uçlarınızla dağıtın. Allığınız hazır!

Fardan rujlara: rujlarınızın üzerine istediğiniz renk toz fardan sürüp rujunuzun rengini değiştirebilirsiniz.

Kahverengi farlar: aslında onlar harika birer kaş doldurma ürünü. Burada tek dikkat etmeniz gereken şey farın mat bir yapıda olması. Kaşlarınıza fırça yardımıyla sürüp şeklini belirginleştirebilirisiniz. Üstelik artık kaş farına ihtiyacınız da yok.


Bb kremden aydınlatıcıya: bir kaba biraz bb krem sıkıp içine beyaz sedefli farlarınızdan azıcık ekleyin. Karıştırın. Harika bir aydınlatıcı elde ettiniz. Tabi sedefli farı fazla kaçırmamak kaydıyla.

herkese iyi pazarlar!

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorum

yorumlarınız benim için çok değerli!