Yağlı ve karma ciltler için yüz temizleme ürünleri tavsiyesi

By 23:40 , , , , , , , , ,

La roche posay effaclar yüz yıkama jeli
Üniversite döneminde dermatologumun tavsiyesi ile 2 yıl kadar kullandım. Özellikle akne tedavisi gördüğüm dönemlerde bana çok yardımı dokundu. Cildimi kurutmadı, tedaviden kaynaklı tahrişleri arttırmadı. Cildin yağ üretimini dengeledi.
  Kısacası  vaat ettiği ne varsa hepsini karşıladı.üstelik paraben de içermiyor. Tek dezavantajının ürünün kabı olduğunu düşünüyorum. Ürün bitmeye yaklaştıkça içindeki jeli çıkartmak inanılmaz zorlaşıyor ve bir kısmı maalesef çöpe gidiyor. Ürün 200ml fiyatı ise 45 TL civarı.


Bioderma Sebium yüz yıkama jeli
Pompalı şişesinde mavi renkte olan bu jel de başarılı bulduğum bir diğer temizleme ürünü. Yüzü kesinlikle yıpratmıyor, koruyor ve yağ dengesini düzenliyor. Derinlemesine temizlik sağlıyor. En güzel yönü ise farklı gramajlarda da satılıyor olması. Denemek isteyenler en az gramajda olanı tercih edebilirler. 500 ml ürün için satış fiyatı yaklaşık olarak 40-45 TL. indirim dönemleri takip edilirse yada bir alana bir bedava kampanyasına denk gelindiğinde fiyat daha uyguna da gelebiliyor, benden söylemesi.


Sebamed clearface yüz temizleme köpüğü
Dermatologların en çok önerdiği bir diğer ürün ise sebamed clearface serisinden olan bu köpük.  Şişeyi çalkalayarak bir miktar sıktığınız köpük tüm yüze yetiyor. Diğer iki jelde de olduğu gibi derinlemesine temizlik sağlıyor. Tek dezavantajı diğer jellere göre biraz daha fazla kurutuyor. Yaz aylarında tercih edilmesi daha doğru gibi geliyor. Yada çok iyi bir nemlendiriciyle desteklenmeli. paraben içermiyor. 150 ml ürün biraz az gibi gözükse de köpük yapısı sebebiyle uzun süre gidiyor. Fiyatı 40 TL ama bazı dermokozmetik sitelerinde 29 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor.

Neutrogena deep clean yüz yıkama jeli

Tercihim biraz daha uygun fiyatlı bir üründen yana olsun derseniz o zaman önerim kesinlikle neutrogena deep clean. İsminin tam hakkını veriyor ve derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Bunu yaparken de cildi kesinlikle yormuyor.  Gramajı yanılmıyorsam 150 ml’di. Fiyatı ise 15 ile 20 tl arası değişiyor. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum

yorumlarınız benim için çok değerli!